Державне агентство лісових ресурсів України організовує круглий стіл на тему “Майбутнє мисливської галузі: європейський вектор та сучасні виклики”, який відбудеться 17 квітня 2025 року об 11:00 в “Укрінформі”
Позначка: законодавство
У суботу, 12 квітня 2025 року, в Києві проведуть відкриту зустріч, присвячену питанням розвитку мисливського собаківництва в Україні. Організатори заходу запрошують фахівців галузі та всіх зацікавлених осіб долучитися до професійної дискусії.
Вибір правильного харчування для мисливських собак є важливим аспектом догляду за ними. Фахівці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів наголошують на важливості уважного вивчення інформації на упаковці при купівлі кормів.
У кожній мисливській групі неодмінно з’являються особи, які присвоїли собі роль верховних критиків та цензорів. Їхня поведінка має чіткі психологічні та соціальні характеристики.
Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції
Одна з наймасштабніших політичних демонстрацій останніх років відбулася в Ганновері, де близько 20 тисяч мисливців виступили проти запланованих змін у земельному законі про полювання та за сучасне ведення мисливського господарства.
В умовах відкритого сезону полювання на диких кабанів, які є потенційними переносниками африканської чуми свиней, Держпродспоживслужба закликає мисливців суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних заходів безпеки.
24 січня 2025 року, у Держлісагентстві відбудеться масштабна виробнича нарада щодо актуальних проблем мисливського господарства України та його адаптації до стандартів ЄС.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.
У Тульчинському районі Вінницької області 4-5 січня відбудеться регульоване полювання на диких кабанів у визначених локаціях.
У звіті Державного агентства лісових ресурсів України за 9 місяців 2024 року питанню мисливського господарства приділено критично мало уваги, особливо з огляду на поступове відновлення полювання в окремих регіонах країни.
У Луцьку відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням ведення мисливського господарства під час війни.
У Держлісагентстві відбулося установче засідання робочої групи з удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, де обговорили актуальні виклики галузі та перспективи її розвитку в умовах воєнного стану.
Президії Німецького стрілецького союзу (DSB) та Німецького мисливського об’єднання (DJV) вперше провели спільне засідання, на якому виступили проти запланованого посилення законодавства про зброю.
Сьогодні, 1 жовтня 2024 року, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило прес-реліз із заголовком “Започатковуємо системний діалог з представниками громадських організацій природоохоронного спрямування, – Світлана Гринчук”
Сьогодні, 20 серпня 2024 року, Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, який встановлює нові ліміти та норми використання мисливських тварин на сезон 2024-2025 років
В Україні відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений стану лісового і мисливського законодавства та необхідності його адаптації до директив ЄС.
В умовах триваючої війни в Україні питання відновлення полювання викликає гострі дискусії. З одного боку, суспільство очікує, що всі здатні тримати зброю мають захищати країну. З іншого – існують законні підстави для звільнення від військової служби, а мисливські господарства перебувають на межі банкрутства через трирічну заборону полювання.
У Полтаві відбувся Всеукраїнський семінар «Хвороби риб та гідробіонтів», організований Держпродспоживслужбою.
У той час, як в Україні через повномасштабну війну діє заборона на полювання, у Фінляндії дачників закликають долучитися до боротьби з інвазивними хижаками.
Народний депутат України Ігор Марчук нагадав про свою обіцянку дворічної давності щодо підтримки розвитку мисливської галузі в Україні.
На базі Поліського національного університету в Житомирі пройшов круглий стіл на тему «Мисливське господарство: сучасні виклики та перспективи».
Останнім часом інфопростір наповнюється закликами, де пропонують полювання на кабана зі списом, ну, майже як в доісторичні часи!
Численні дослідження показали, що існує зв’язок між жорстокістю до тварин та насильством над людьми. Але чи стосується це мисливців, як стверджують противники полювання?
“Спроби нардепів боротися за права тварин схожі на обмеження прав мисливців і введення нових корупційних погоджень”. Із таким заголовком опублікована стаття ВІТАЛІЯ МАТАРИКІНА, директора інформаційно-аналітичного центру “Прості рішення” в інтернет-виданні “ГОРДОН”. Пропонуємо нашим читачам також з нею ознайомитись На замітку браконьєрові Замість посилення боротьби з браконьєрами і підтримки затиснутого бюрократією мисливського господарства
Проблеми реформування мисливського господарства та його розвитку стали нагальними через зменшення чисельності основних мисливських видів тварин за останні 15 років. До цього призвела неефективна структура та методи ведення мисливського господарства в Україні, які не відповідають сучасним європейським вимогам. Щоразу, коли у країні змінюється влада, вона переходить до опозиції, яка прагне
В Ужгороді під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги пройшла нарада з питань ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь Закарпаття та проведення сезону полювання 2018/19 рр. Про це повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ. Від користувачів мисливських угідь в обговоренні взяли участь директори державних лісогосподарських, лісомисливських та лісодослідних підприємств,