Позначка: дослідження

Виявлено прісноводну рибу, яка живе понад століття і, схоже, майже не піддається процесам старіння, характерним для більшості хребетних. Мова йде про буфало великоротого (Ictiobus cyprinellus), представника родини чукучанових (Catostomidae), особини якого можуть досягати віку понад 120 років, при цьому зберігаючи відмінні фізіологічні показники.

Співробітники Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії (ІРГЕМО) виявили, що аномально високі температури води на початку березня можуть спричинити більш ранній, ніж зазвичай, початок нересту більшості видів риб у водоймах Одеської області.

На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.

На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.

Комерційні мисливські господарства, що спеціалізуються на полюванні на кеклика червононогого (Alectoris rufa), можуть відігравати ключову роль у збереженні біорізноманіття в сільськогосподарських регіонах

Напередодні Київський зоологічний парк загальнодержавного значення опублікував на своїй сторінці у Facebook допис про групу плямистих оленів, які нібито зазнали фізичних та психологічних травм внаслідок дій торгівців «живим товаром».

Асоціація мисливців Нідерландів (Jagersvereniging) оприлюднила прес-реліз, у якому закликала мисливців на козуль долучитися до важливого дослідження кліщового енцефаліту – небезпечного захворювання, що передається людям через укуси кліщів.

Дослідники вперше зареєстрували вихід великого ссавця за межі зони відчуження Чорнобильської АЕС. Сірий вовк (Canis Lupus) покинув свою територію і пішов на Лівобережжя на відстань близько 369 кілометрів від дому, пише zik.ua з посиланням на Science Alert. Вперше вчені знають, що тварина, яка покидає зону відчуження, покрила таку відстань, і