Виявлено прісноводну рибу, яка живе понад століття і, схоже, майже не піддається процесам старіння, характерним для більшості хребетних. Мова йде про буфало великоротого (Ictiobus cyprinellus), представника родини чукучанових (Catostomidae), особини якого можуть досягати віку понад 120 років, при цьому зберігаючи відмінні фізіологічні показники.
Позначка: дослідження
Співробітники Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії (ІРГЕМО) виявили, що аномально високі температури води на початку березня можуть спричинити більш ранній, ніж зазвичай, початок нересту більшості видів риб у водоймах Одеської області.
Надмірна кількість харчових відходів людей може підтримувати високу чисельність лисиць та створювати загрозу для вразливих видів птахів, згідно з результатами нещодавнього дослідження.
На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.
В угіддях Виноградівського районного відокремленого підрозділу Українського товариства мисливців і рибалок, провели щорічний облік диких тварин.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, яка встановлює чіткі вимоги до організації цього процесу та визначає перелік об’єктів спостереження.
У мисливських господарствах Рівненської області стартував щорічний зимовий облік мисливської фауни, який триватиме протягом січня-лютого.
На території Львівської міської територіальної громади розпочали дослідження популяції лисиці рудої (Vulpes vulpes).
На островах Тіві, що в Австралії, під час нічної риболовлі місцеві рибалки впіймали рідкісного оселедцевого короля (Oarfish) – одну з найзагадковіших глибоководних риб у світі
Комерційні мисливські господарства, що спеціалізуються на полюванні на кеклика червононогого (Alectoris rufa), можуть відігравати ключову роль у збереженні біорізноманіття в сільськогосподарських регіонах
Завдяки стабільному джерелу їжі у вигляді фазанів, 2024 рік став рекордним для данських беркутів: шість пар птахів успішно вивели сім пташенят.
У рамках проєкту LIFE Wild Wolf у Хорватії розпочали випробування захисних жилетів для мисливських собак.
Департамент природних ресурсів Міннесоти завершив етап маркування оленят у рамках п’ятирічного дослідження виживання та переміщення цих тварин у південній частині штату.
Проєкт з вивчення вовків Voyageurs Wolf Project опублікував відеозапис полювання вовків на оленя у національному парку Вояжерів, штат Міннесота.
У Полтаві відбувся Всеукраїнський семінар «Хвороби риб та гідробіонтів», організований Держпродспоживслужбою.
На Любешівщині лісівники та єгерські служби спостерігають, що олені, яких цього року випустили із вольєра, дали потомство.
Напередодні Київський зоологічний парк загальнодержавного значення опублікував на своїй сторінці у Facebook допис про групу плямистих оленів, які нібито зазнали фізичних та психологічних травм внаслідок дій торгівців «живим товаром».
Асоціація мисливців Нідерландів (Jagersvereniging) оприлюднила прес-реліз, у якому закликала мисливців на козуль долучитися до важливого дослідження кліщового енцефаліту – небезпечного захворювання, що передається людям через укуси кліщів.
Згідно з останнім дослідженням, проведеним Данською асоціацією мисливців (Danmarks Jægerforbund), 91% данців позитивно ставляться до полювання в їхній країні.
НДІ вивчення проблем злочинності ім. акад. В. В. Сташиса проводить опитування: “Жорстоке поводження з тваринами: кримінологічна характеристика, детермінація, запобігання”
Фінські вчені дослідили раціон вовків, які вбили 22 дитини в 1880-х роках. Чи їли вони людей?
Інвазивні види: досвід Норвегії з мускусним биком та уроки для України. Комплексний підхід до моніторингу, контролю, досліджень та співпраці.
На базі Поліського національного університету в Житомирі пройшов круглий стіл на тему «Мисливське господарство: сучасні виклики та перспективи».
Запальна дискусія навколо генетики благородних оленів серед мисливців виникла через одне фото.
У ході дослідження С.М. Стельмаха виявлено стадність у козуль в регіоні Українського Розточчя. Схильність до утворення великих стад проявляється узимку.
Сліди на кістках вимерлого печерного лева, які знайшли в центральній Німеччині, свідчать, що тварину добули дерев’яним списом.
М’ясо лося може бути етичною та екологічною альтернативою традиційному м’ясу, але споживачі можуть мати різні погляди на полювання як спосіб отримання м’яса.
Дослідники вперше зареєстрували вихід великого ссавця за межі зони відчуження Чорнобильської АЕС. Сірий вовк (Canis Lupus) покинув свою територію і пішов на Лівобережжя на відстань близько 369 кілометрів від дому, пише zik.ua з посиланням на Science Alert. Вперше вчені знають, що тварина, яка покидає зону відчуження, покрила таку відстань, і